Znajdź pożyczkę - kliknij tu.

Kredyty konsolidacyjne

Banki często reklamują kredyty konsolidacyjne, dzięki którym oszczędzisz na ratach kredytów. Na czym one polegają?

Wygląda to tak, że bierzesz jeden nowy kredyt, którym spłacasz kilka starych kredytów, np. kredyt gotówkowy, samochodowy, mieszkaniowy. Od tego momentu płacisz jedną ratę zamiast kilku. Ta rata jest zwykle mniejsza niż suma wcześniejszych rat. Dlaczego?

Kredyt konsolidacyjny zwykle bierzesz w innym banku niż kredyty, które teraz spłacasz. Bank aby zdobyć nowego klienta oferuje Ci lepsze warunki. Poza tym mając jeden kredyt nie musisz wielokrotnie płacić np. ubezpieczenia od kredytu.

Kredyt konsolidacyjny może być niezabezpieczony, czyli taki, który nie wymaga wpisu w księdze hipotecznej.

Jeżeli weźmiesz kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem pod hipotekę, to zaoszczędzisz jeszcze więcej. Kredyt z zabezpieczeniem jest pewniejszy dla banku, dlatego jest niżej oprocentowany. Musisz jednak posiadać nieruchomość z księgą wieczystą. Dawny kredyt gotówkowy i na przykład samochodowy będziesz miał oprocentowany nawet o jedną trzecią niżej niż dotychczas.

Komentarze do artykułu

ala - 2014-07-22
ja ntez szukam kredytu konsolisacyjnego. Z mezem pracujemy i niestac nas spłacac kredyty a jeszcze teras mosze zapłacic 3000 tysiace za zabiek i niemam .A jak sie siedzi na chorobowym to niema sie skat wzias. Czy jest ktos kto by mogł mi pomuc.smutna

ewelina - 2012-03-21
u mnie jest podobna sytuacja,moj parnter chce zaciagnac kredyt konsolidacyjny z mniejsza rata bo nie jest w stanie splacic 6 kredytow z banku,jestesmy zrozpaczeni bo kazden bank odmowil.nie wiemy do kogo sie zwrocic o pomoc!!!prosze o jakies wyjscie z tej okropnej sytuacji???

ZBYSZEK - 2012-02-14
KREDYT KONSOLIDACYJNY TO KREDYT NA 100% wartości kredytu zaciągniętego czyli po z sumowaniu np otrzymujesz 10.000 tys zł musisz spłacić 20.000 tys.zł w większości przypadków nie pokrywa wszystkich twoich kredytów ponieważ za mało zarabiasz pokrywają tylko największy kredyt a reszta zostaje wiem bo osobiście spłacam nadal kilka kredytów zastanów się czy warto.

karola - 2011-11-30
Rozumiem, że kredyt konsolidacyjny ma być sumą zaciągniętych zobowiązań. Dlaczego więc niektóre banki wyliczając zdolność kredytową dodają go jako kolejną ratę, co w rezultacie powoduje odmowę kredytu?

karola - 2011-11-30
Rozumiem, że kredyt konsolidacyjny ma być sumą zaciągniętych zobowiązań. Dlaczego więc niektóre banki wyliczając zdolność kredytową dodają go jako kolejną ratę, co w rezultacie powoduje odmowę kredytu?

aga - 2011-09-16
szxukam kredytu bez zabezpieczenia

katarzyna - 2011-06-13
Szukam kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczenia

urszula - 2011-05-11
szukam taniego kredtytu konsolidacyjnego

Dodaj komentarz