FinanseGoc

Porównanie kredytów dla lipca 2024

Szybki kredyt gotówkowy do 300.000 PLN.

Porównaj kredyty w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Citi Handlowy, ING, PEKAO SA, PKO BP, Santander Consumer Bank, Velo Bank i innych.

Warunki kredytów gotówkowych

Okres spłaty: od 3 miesięcy do 120 miesięcy.
Oprocentowanie: od 9,12% do 19,68% efektywnego RRSO.
Maksymalny efektywny RRSO: 19,68%

Reprezentatywny przykład: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla oferty kredytów gotówkowych wynosi 13,72 %. Okres obowiązywania umowy: 48 mies., całkowita kwota pożyczki: 20 000 zł. Całkowity koszt zobowiązania spłacanego w ratach równych (annuitetowych): 5 724,16 zł, całkowita kwota do zapłaty: 25 724,16 zł. Spłata następuje w 48 ratach równych (annuitetowych). Kalkulacja została dokonana na dzień 7 czerwca 2023 roku na reprezentatywnym przykładzie.

Warunki długoterminowych pożyczek pozabankowych

Okres spłaty: od 61 dni do 48 miesięcy.

Skutki opóźnień w płatnościach oraz konsekwencje nieuiszczenia opłaty

Jeśli nie jesteś w stanie spłacić w terminie pożyczki, powinieneś przede wszystkim powiadomić pożyczkodawcę. Czasami istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki. Upewnij się jakie są warunki przedłużenia u udzielającego pożyczkę, zanim ją weźmiesz.

Niezwrócenie całkowitej kwoty pożyczki wraz z odsetkami i z dodatkowymi kosztami w terminie może spowodować przekazanie zobowiązań pożyczkobiorcy z tytułu zadłużenia do agencji windykacyjnej lub podjęcie działań sądowych wobec pożyczkobiorcy po 7 dniach od pierwszego bezskutecznego wezwania do zapłaty otrzymanego przez Pożyczkobiorcę.

Z zastrzeżeniem warunków określonych w ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, pożyczkodawca ma prawo do dostarczenia informacji na temat zobowiązań pożyczkobiorcy do biur informacji gospodarczej jeżeli łączna kwota wymagalnych roszczeń wynosi co najmniej 200 zł, roszczenie uważa się za przeterminowane o co najmniej 60 dni i minęło co najmniej 30 dni od wezwania do zapłaty zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych do biura informacji gospodarczej (z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura) – doręczonego do rąk własnych lub listem poleconym i odebranego przez pożyczkobiorcę.

Zdolność kredytowa

Wzięcie pożyczki obniży Twoją zdolność kredytową jeśli chciałbyś brać kolejne pożyczki. Badanie zdolności kredytowej zostawi ślad w twojej historii kredytowej. Natomiast po spłacie chwilówki w dniu wypłaty zostanie zgłoszona stosowna informacja do biur informacji gospodarczej, co może wpłynąć korzystnie na twoją zdolność kredytową. Klienci, którzy nie spłacają pożyczek w terminie i nie kontaktują się z firmą pożyczkową w tej sprawie przed datą spłaty będą zgłaszani do biur informacji gospodarczej, z którymi współpracują firmy pożyczkowe, co może wpłynąć niekorzystnie na ich zdolność kredytową.

Polityka odpowiedzialnego udzielania pożyczek

Pożyczki udzielane są tylko osobom, w stosunku do których stwierdzi się, że są w stanie spłacić pożyczkę. Sprawdzana jest zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Muszą posiadać dochód (potwierdzony własnym oświadczeniem lub zaświadczeniem), być obywatelem Rzeczpospolitej polski oraz posiadać aktywny telefon komórkowy.

Wyłączenie odpowiedzialności

Serwis FinanseGoc.pl nie udziela pożyczek i nie pośredniczy w ich udzielaniu, lecz informuje o propozycjach firm pożyczkowych i banków. Dokładamy wszelkich starań aby informacje w naszych emailach były rzetelne i aktualne. Wiadomości mają jednak charakter wyłącznie informacyjny. Zawsze przed podjęciem decyzji o pożyczce lub kredycie zapoznaj się szczegółowo z warunkami produktów u doradcy banku lub firmy udzielającej pożyczki, na stronach internetowych Banków/firm lub w Oddziałach Banków/firm. Właściciel serwisu FinanseGoc.pl nie ponosi odpowiedzialność za treść ofert czy informacji reklamowych podmiotów trzecich, tj. banków oraz instytucji finansowych. Zanim użytkownik serwisu FinanseGoc.pl wypełni formularz na stronie banku czy instytucji finansowej powinien dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu zamieszczonego pod formularzem.